info@agrozetaservis.cz
+420 515 264 930

Píší jinde

17. 04. Maďarsko zavedlo oznamovací povinnost při dovozu zemědělských produktů

Maďarská vláda zavedla dne 16. 4. 2024 oznamovací povinnost při dovozu zemědělských produktů do Maďarska. 

...

11. 04. V emirátech se buduje nová vertikální farma, opět největší na světě

Neuběhly ani dva roky od slavnostního představení největší kryté farmy na světě s názvem Bustanica a byl ohlášen nový projekt. Ten je samozřejmě, jak tomu v Emirátech bývá, ještě mnohem lepší a větší.

...

11. 04. Nově zaváděná daň z ochrany lesů má přispět k uhlíkové neutralitě Japonska

S počátkem nového fiskálního roku v Japonsku vstoupila v platnost nová daň z ochrany lesů. Jedná se o další z finančních nástrojů v rámci Základního plánu pro lesy a lesnictví, jenž tvoří součást národní strategie pro dosažení čistých nulových ...

11. 04. Zprávy z OECD – Světové krize a jejich dopad na regionální nerovnosti

Narušení globálních potravinových řetězců a mezinárodní prostředí poznamenané častějšími otřesy v důsledku šokových přírodních, ekonomických a sociálních změn zvyšují úlohu lokalit a regionů při hledání udržitelných řešení rozvoje.

...

11. 04. Nedostatek osiva hrachu na Ukrajině – příležitost pro český export

Hlavním důvodem je otevření nových exportních příležitostí, zejména do Indie.  Na trhu s hrachem došlo nedávno k příznivým změnám pro ukrajinský export.

...

11. 04. Dovoz mléka a mléčných produktů do Kazachstánu se zvyšuje

Podle kazašského statistického úřadu se dovoz mléčných výrobků do Kazachstánu v roce 2023 zvýšil na 188,6 tis. tun a jeho hodnota činila 368,6 mil. USD, což je 12,6% nárůst oproti předešlému roku.

...

11. 04. V deltě Mekongu zahájena výstavba největší továrny PepsiCo v Asii

Společnost Suntory PepsiCo Vietnam Beverage Company slavnostně zahájila dne 8. dubna 2024 výstavbu své největší továrny v asijsko-pacifickém regionu v průmyslovém parku Huu Thanh v provincii Long An v deltě Mekongu.

...

11. 04. V Bosně a Hercegovině se ročně vypije 1,6 mil. hektolitrů importovaného piva

V těchto dnech uvedl portál „e-Kapija“, že Bosna a Hercegovina dovezla za rok 2023 cca 1,6 mil. hektolitrů piva. Celkový objem dovezeného piva byl o něco nižší (0,6 %) než v roce 2022, ale hodnota dovozu narostla oproti roku 2022 o více než 25 ...

optimalizace PageRank.cz