info@agrozetaservis.cz
+420 515 264 930

Vojtěškové granule

Vojtěškové granule (úsušky)

Kvalitní bílkovinové krmivo s vysokým obsahem živin a vlákniny. Vhodné zejména pro mladé koně a březí a laktující klisny. Pelety jsou vyráběné z naslunci sušené vojtěškové řezanky, obsahují tedy nižší obsah sacharidu než granule vyráběné z čerstvé vojtěškové moučky (tyto granule jsou výrazně tvrdší a zelenější barvy).

Granule jsou získány sušením, šrotováním a granulováním mladých rostlin vojtěšky (Medicago sativa L. a Medicago var.Martyn). Mohou obsahovat do 20% mladých rostlin jetele nebo jiných pícnin sušených a šrotovaných současně s vojtěškou.

Jsou vysoce ceněným krmným komponentem kvůli vysokému obsahu bílkovin, vlákniny a nízkému obsahu škrobů a cukrů. Stravitelná energie je přibližná jako u sladového květu a ovsu ale vojtěška vyniká navíc dostatkem vápníku.

Oproti jiným žlabovým krmivům mají vojtěškové pelety vysoký obsah vitamínů: karotenu, vit. A, E, riboflavinu (B2), kys. pantotenové (B5), niacinu (B3), kys. listové, makroprvků: vápníku, draslíku, chloru, hořčíku a síry a mikroprvků: železa, manganu a kobaltu.

Cílová zvířata: kůň, osel, skot, ovce, koza, prase, vietnamské prasátko, slepice, chovný králík, zakrslý králík, osmák degu, činčila, morče, potkan.

Vojtěškové pelety jsou přírodním vysoce hodnotným krmivem v granulované formě. Dodávají pomalu uvolňující energii ve formě vysoko stravitelné vlákniny a zásobují organismus velmi kvalitním proteinem stejně tak, jako spoustou vitamínů a minerálů v přirozené formě.

Vojtěška je přirozeně nízká v obsahu cukru (vodou rozpustné karbohydráty) a tak je velmi vhodným krmivem pro koně náchylným k laminitidě. Na rozdíl od jiných granulovaných směsí, nejsou tyto pelety melasovány ani jinak upravovány.

Je vhodné je zkrmovat v suchém stavu- nemáčené. Jsou křehké, snadno se rozkousnou. Jestliže je zprvu zvířata nechtějí ochotně přijímat, smíchejte to společně s menším množstvím ovsa. Za čas si na ně zvyknou.

optimalizace PageRank.cz